Primary Entity Reference (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: First item
ro: Primul articol

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Display the ID of the referenced entities.
ro: Afișați ID-ul entităților referite.
