Primary Entity Reference (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Check boxes/radio buttons
sv: Kryssrutor/envalsknappar

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Primary
sv: Primär

en: First item
sv: Första posten

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: An autocomplete text field.
sv: Ett automatiskt kompletterande textfält.

en: Display the label of the referenced entities.
sv: Visa etiketten för de refererade objekten.

en: Rendered entity
sv: Genererat objekt

en: Display the ID of the referenced entities.
sv: Visa ID-numren för de refererade objekten.
