Primary Entity Reference (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Primary
tr: Birincil

en: First item
tr: İlk madde

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Display the ID of the referenced entities.
tr: Başvurulan varlıkların kimliğini görüntüleyin.
