Primary Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Primary
cs: Primární

en: First item
cs: První položka

en: Entity ID
cs: ID entity

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: Display the label of the referenced entities.
cs: Zobrazit popisek odkazovaných entit.

en: Display the ID of the referenced entities.
cs: Zobrazit ID odkazovaných entit.
