Primary Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to et translation catalogue (10 entries)

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Default value
et: Vaikimisi väärtus

en: Check boxes/radio buttons
et: Märkeruudud/raadionupud

en: First item
et: Esimene element

en: Entity ID
et: Olemi ID

en: An autocomplete text field.
et: Iselõppevate terminite väli.

en: Display the label of the referenced entities.
et: Kuva viidatud olemite silti.

en: Rendered entity
et: Renderdatud olem

en: Display the ID of the referenced entities.
et: Kuva viidatud olemi ID-d.
