Primary Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Check boxes/radio buttons
fr: Cases à cocher/boutons radio

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Primary
fr: Primaire

en: First item
fr: Premier élément

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: An autocomplete text field.
fr: Un champ de texte à autocomplétion.

en: Display the label of the referenced entities.
fr: Afficher le libellé des entités référencées.

en: Rendered entity
fr: Entité rendue

en: Display the ID of the referenced entities.
fr: Afficher l'identifiant (ID) des entités référencées.

en: Render the referenced entity.
fr: Afficher l'entité référencée.
