Primary Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (11 entries)

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Check boxes/radio buttons
he: תיבות סימון/לחצני אפשרויות

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Primary
he: ראשי

en: First item
he: פריט ראשון

en: An autocomplete text field.
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית.

en: Display the label of the referenced entities.
he: הצגת הכותרת של היישות ברפרנס.

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: Display the ID of the referenced entities.
he: הצגת המזהה של יישויות עם רפרנס.
