Primary Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Field
id: Bidang

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Check boxes/radio buttons
id: Cekbox/tombol radio

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: First item
id: Pokok pertama

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: An autocomplete text field.
id: Bidang teks pelengkapan otomatis.

en: Display the label of the referenced entities.
id: Tampilkan label entitas rujukan.

en: Rendered entity
id: Entitas yang dihasilkan

en: Display the ID of the referenced entities.
id: Tampilkan ID dari entitas rujukan.
