Primary Entity Reference (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Field
ar: حقل

en: Label
ar: التسمية

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Check boxes/radio buttons
ar: خانات اختيار/مربعات التحديد

en: Autocomplete
ar: الإكمال التلقائي

en: First item
ar: أول عنصر

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: An autocomplete text field.
ar: حقل نص إكمال تلقائي.

en: Display the ID of the referenced entities.
ar: عرض المعرف للعنصر المشار اليه.
