Primary Entity Reference (1.0.0-alpha3) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Primary
ca: Primari

en: First item
ca: Primer element

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Appears in: @bundles.
ca: Apareix a: @bundles.

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text amb autocompletat.

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Display the ID of the referenced entities.
ca: Mostra l'identificador de les entitats referenciades.

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciat des de @field_name

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field_name definit amb @label.
