Primary Entity Reference (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Check boxes/radio buttons
fa: چک باکس/رادیویی

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Primary
fa: اصلی

en: First item
fa: اولین آیتم

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: An autocomplete text field.
fa: یک فیلد متنی autocomplete

en: Display the label of the referenced entities.
fa: نمایش عنوان عناصر ارجاع‌یافته.

en: Rendered entity
fa: بخش ارائه شده
