Primary Entity Reference (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Check boxes/radio buttons
hi: चेक बॉक्स / रेडियो बटन

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: First item
hi: पहला आइटम

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: An autocomplete text field.
hi: एक स्वत: पूर्ण पाठ क्षेत्र ।

en: Display the label of the referenced entities.
hi: संदर्भित संस्थाओं के लेबल प्रदर्शित करें

en: Rendered entity
hi: रेंडर की गई इकाई

en: Display the ID of the referenced entities.
hi: संदर्भित संस्थाओं की आईडी प्रदर्शित करें।
