Primary Entity Reference (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Check boxes/radio buttons
it: Caselle/pulsanti di opzione

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Primary
it: Primario

en: First item
it: Prima voce

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Appears in: @bundles.
it: Appare in: @bundles.

en: An autocomplete text field.
it: Un campo di testo con autocompletamento.

en: Display the label of the referenced entities.
it: Visualizza l'etichetta delle entità messe in relazione.

en: Rendered entity
it: Entità visualizzata

en: Display the ID of the referenced entities.
it: Visualizza l'ID delle entità messe in relazione.

en: @label referenced from @field_name
it: @label referenziato da @field_name

en: @entity using @field_name
it: @entity che usa @field_name
