Primary Entity Reference (1.0.0-beta3) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Default value
de: Standardwert

en: Check boxes/radio buttons
de: Kontrollkästchen/Optionsfelder

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Primary
de: Primär

en: First item
de: Erstes Element

en: Field types
de: Feldtypen

en: Appears in: @bundles.
de: Erscheint in: @bundles.

en: An autocomplete text field.
de: Ein Autovervollständigungs-Textfeld.

en: @label referenced from @field_name
de: @label wird von @field_name referenziert

en: @entity using @field_name
de: @entity verwendet @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
de: Alle @entity mit einer @field_name Gruppe zu @label verbinden.
