Primary Entity Reference (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Check boxes/radio buttons
ja: チェックボックス/ラジオボタン

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: First item
ja: 1番目の項目

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Appears in: @bundles.
ja: 使用: @bundles

en: An autocomplete text field.
ja: 自動補完されるテキストフィールド。

en: @label referenced from @field_name
ja: @field_nameから参照されている@label

en: @entity using @field_name
ja: @field_name を使用している @entity

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ja: 各 @entity を @label にセットされた @field_name に関連付ける。
