Primary Entity Reference (1.0.0-beta4) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Primary
tr: Birincil

en: First item
tr: İlk madde

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Appears in: @bundles.
tr: @bundles paketlerinde görünüyor.

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: @label referenced from @field_name
tr: @field_name tarafından başvurulan @label

en: @entity using @field_name
tr: @field_name kullanan @entity

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
tr: @field_name kullanan her @entity ögesini @label ile ilişkilendirin.
