Primary Entity Reference (1.0.0-beta5) - en to el translation catalogue (9 entries)

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Check boxes/radio buttons
el: Κουτιά επιλογής/Κουμπιά επιλογής

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: First item
el: Πρώτο στοιχείο

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: @label referenced from @field_name
el: @label αναφερόμενο από @field_name

en: @entity using @field_name
el: @entity που χρησιμοποιεί @field_name
