Primary Entity Reference (1.0.0-beta6) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Default value
da: Standardværdi

en: Check boxes/radio buttons
da: Afkrydsningfelter/radioknapper

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Primary
da: Primær

en: First item
da: Første punkt

en: Field types
da: Felttyper

en: Appears in: @bundles.
da: Optræder i: @bundles.

en: An autocomplete text field.
da: Et tekstfelt med autofuldførelse.

en: @label referenced from @field_name
da: @label refereret fra @field_name

en: @entity using @field_name
da: @entity som bruger @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
da: Knyt hver @entity hvor @field_name er sat til @label.
