Primary Entity Reference (1.0.0-beta6) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Check boxes/radio buttons
fr: Cases à cocher/boutons radio

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Primary
fr: Primaire

en: First item
fr: Premier élément

en: Field types
fr: Types de champs

en: Appears in: @bundles.
fr: Apparaît dans : @bundles.

en: An autocomplete text field.
fr: Un champ de texte à autocomplétion.

en: @label referenced from @field_name
fr: @label référencé depuis @field_name

en: @field_name: @label
fr: @field_name : @label

en: @entity using @field_name
fr: @entity utilise @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
fr: Relie chaque @entity avec un @field_name définit pour le @label
