Primary Entity Reference (1.0.0-beta7) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Check boxes/radio buttons
fa: چک باکس/رادیویی

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: First item
fa: اولین عنصر

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: An autocomplete text field.
fa: یک میدان متنی autocomplete
