Primary Entity Reference (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Check boxes/radio buttons
de: Kontrollkästchen/Optionsfelder

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Primary
de: Primär

en: First item
de: Erstes Element

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: An autocomplete text field.
de: Ein Autovervollständigungs-Textfeld.

en: Display the label of the referenced entities.
de: Beschriftung der referenzierten Entitäten anzeigen.

en: Rendered entity
de: Dargestellte Entität

en: Display the ID of the referenced entities.
de: Die IDs der referenzierten Entitäten anzeigen.

en: Render the referenced entity.
de: Die referenzierte Entität darstellen.
