Primary Entity Reference (1.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (10 entries)

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Check boxes/radio buttons
el: Κουτιά επιλογής/Κουμπιά επιλογής

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: First item
el: Πρώτο στοιχείο

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Rendered entity
el: Απεικονιζόμενη οντότητα

en: Display the ID of the referenced entities.
el: Εμφάνιση των ID των αναφερόμενων οντοτήτων.
