Primary Entity Reference (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Check boxes/radio buttons
ja: チェックボックス/ラジオボタン

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: First item
ja: 1番目の項目

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: An autocomplete text field.
ja: 自動補完されるテキストフィールド。

en: Display the label of the referenced entities.
ja: 参照先エンティティのラベルを表示します。

en: Rendered entity
ja: 描画されたエンティティ

en: Display the ID of the referenced entities.
ja: 参照されたエンティティの ID を表示する。
