Primary Entity Reference (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Primary
pl: Główny

en: First item
pl: Pierwszy element

en: Entity ID
pl: ID encji

en: An autocomplete text field.
pl: Pole tekstowe z auto-uzupełnianiem.

en: Display the label of the referenced entities.
pl: Wyświetl etykietę wskazywanej encji

en: Rendered entity
pl: Wyrenderowana encja

en: Display the ID of the referenced entities.
pl: Wyświetl ID wskazywanych encji
