Printer and PDF versions for Drupal 8+ (2.0.0) - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: Links
sv: Länkar

en: Maximum age
sv: Största ålder

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Send to printer
sv: Skicka till skrivare

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
sv: Kalla automatiskt på webbläsarens utskriftsfunktion när den utskriftsvänliga versionen visas.

en: Cache settings
sv: Inställningar för cache

en: Entity
sv: Objekt

en: Not available
sv: Inte tillgänglig

en: Page size
sv: Sidstorlek

en: Print
sv: Utskrift

en: Links area
sv: Länkfält

en: Landscape
sv: Liggande

en: Portrait
sv: Stående

en: PDF generation tool
sv: Verktyg för generering av PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
sv: Detta alternativ väljer vertyg för generering av PDF som används av den här modulen för att skapa PDF-versionen.

en: Paper size
sv: Pappersstorlek

en: Choose the paper size of the generated PDF.
sv: Välj pappersstorlek för den genererade PDF:en.

en: Page orientation
sv: Sidorientering

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
sv: Välj sidorienteringen för den genererade PDF:en.

en: Close window after sending to printer
sv: Stäng fönster efter att ha skickat till skrivare

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
sv: När ovanstående inställning är aktiverad så kommer denna inställning att stänga fönstret efter att innehållet skrivits ut.

en: Forever
sv: För alltid

en: no caching
sv: ingen cachning

en: The maximum time this block may be cached.
sv: Den längsta tid som detta blocka får cachas.
