Printer and PDF versions (3.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Links
fr: Liens

en: Maximum age
fr: Âge maximal

en: Send to printer
fr: Envoyer à l’imprimante

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
fr: Appeler automatiquement la fonction d’impression du navigateur lorsque la version imprimable est affichée.

en: Cache settings
fr: Paramètres du cache

en: Entity
fr: Entité

en: Not available
fr: Non disponible

en: Print
fr: Imprimer

en: Links area
fr: Région des liens

en: Landscape
fr: Paysage

en: PDF generation tool
fr: Outil de génération PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
fr: Cette option choisit l’outil de génération de PDF employé par ce module pour créer la version PDF.

en: Paper size
fr: Taille du papier

en: Choose the paper size of the generated PDF.
fr: Choisissez la taille du papier du PDF généré.

en: Page orientation
fr: Orientation de la page

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
fr: Choisissez l’orientation de page du PDF généré.

en: Close window after sending to printer
fr: Fermer la fenêtre après l’envoi à l’imprimante

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
fr: Si les options précédentes sont activées, cette option fermera la fenêtre une fois son contenu imprimé.

en: Forever
fr: Pour toujours

en: Enabling this option will display a list of printer-friendly destination URLs at the bottom of the page.
fr: L'activation de cette option affichera une liste d'URL de destinations imprimables en bas de la page.

en: no caching
fr: pas de mise en cache

en: The maximum time this block may be cached.
fr: La durée maximale de mise en cache de ce bloc.
