Printer and PDF versions (3.0.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Links
uk: Посилання

en: Maximum age
uk: Максимальний вік

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Send to printer
uk: Роздрукувати

en: Cache settings
uk: Налаштування кешу

en: Entity
uk: Сутність

en: Not available
uk: Недоступно

en: Page size
uk: Розмір сторінки

en: Print
uk: Друк

en: Links area
uk: Область посилань

en: Landscape
uk: Альбомна

en: Portrait
uk: Портретне розташування

en: PDF generation tool
uk: Утиліта створення PDF

en: Paper size
uk: Розмір аркуша

en: Page orientation
uk: Орієнтація сторінки

en: Forever
uk: Без обмежень

en: Printer-friendly URLs list in system pages
uk: Списки URL-адрес версій для друку на системних сторінках

en: Enabling this option will display a list of printer-friendly destination URLs at the bottom of the page.
uk: При увімкненій опції, в нижній частині сторінки з'явиться список посилань для друку.

en: no caching
uk: без кешування

en: The maximum time this block may be cached.
uk: Максимальний час, поки блок може зберігатися в кеші
