Printer and PDF versions (3.0.2) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Links
pl: Odnośniki

en: Maximum age
pl: Maksymalny wiek

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Send to printer
pl: Wyślij do drukarki

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
pl: Automatyczne odwołanie do funkcji drukowania w przeglądarce, w momencie otwarcia strony do wydruku.

en: Cache settings
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Entity
pl: Encja

en: Not available
pl: Niedostępny

en: Page size
pl: Rozmiar strony

en: Print
pl: Drukuj

en: Links area
pl: Obszar odnośników

en: Landscape
pl: Krajobraz

en: Portrait
pl: Portret

en: PDF generation tool
pl: Narzędzie do generowania PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
pl: Dzięki tej opcji wybierzesz narzędzie, które posłuży do generowania PDF.

en: Paper size
pl: Rozmiar papieru

en: Choose the paper size of the generated PDF.
pl: Wybierz rozmiar papieru dla generowanego dokumentu PDF.

en: Page orientation
pl: Orientacja strony

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
pl: Wybierz orientację strony dla generowanego dokumentu PDF.

en: Close window after sending to printer
pl: Zamknij okno po wysłaniu do drukarki

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, okno z wersją do druku zostanie zamknięte po wydrukowaniu zawartości.

en: Printer-friendly URLs list in system pages
pl: Lista adresów URL do wersji przyjaznej drukowaniu na stronach systemowych.

en: Enabling this option will display a list of printer-friendly destination URLs at the bottom of the page.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlenie listy adresów URL do wersji przyjaznej drukowaniu u dołu strony.

en: PDF filename
pl: Nazwa pliku PDF

en: no caching
pl: bez pamięci podręcznej
