Printer and PDF versions (3.1.2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Maximum age
pt: Idade máxima

en: Configuration
pt: Configurações

en: Send to printer
pt: Enviar para impressora

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
pt: Chama automaticamente a função Imprimir do navegador, ao exibir a versão para impressão.

en: Cache settings
pt: Configurações do cache

en: Entity
pt: Entidade

en: Not available
pt: Indisponível

en: Page size
pt: Tamanho da página

en: Subscript
pt: Subscrito

en: Print
pt: Imprimir

en: Links area
pt: Área de links

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: Bundle
pt: Pacote

en: PDF generation tool
pt: Ferramenta de geração de PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
pt: Esta opção seleciona a ferramenta de geração de PDF a ser usada por este módulo.

en: Paper size
pt: Tamanho do papel

en: Page orientation
pt: Orientação da página

en: Forever
pt: Para Sempre

en: no caching
pt: sem cache

en: The maximum time this block may be cached.
pt: O tempo máximo que este bloco pode ser armazenado em cache.
