PrintNode (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: API Key
pt: Chave API

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Api Key
pt: Chave da API
