Prism (2.0.0) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Language
ru: Язык

en: Text
ru: Текст

en: Other
ru: Другое

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Rows
ru: Строки

en: Enabled languages
ru: Доступные языки

en: Languages
ru: Языки

en: Installed
ru: Установлено

en: About
ru: Информация

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: This field stores long text in the database.
ru: Это поле хранит полный текст в базе данных.

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: Number of rows: @rows
ru: Количество строк: @rows
