Prism (2.0.0) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Language
sv: Språk

en: Other
sv: Övriga

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Rows
sv: Rader

en: Enabled languages
sv: Aktiverade språk

en: Languages
sv: Språk

en: Installed
sv: Installerad

en: About
sv: Om

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: This field stores long text in the database.
sv: Detta fält lagrar en lång text i databasen.

en: Text value
sv: Textvärde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Number of rows: @rows
sv: Antal rader: @rows
