Prism (2.1.0) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Language
nl: Taal

en: Text
nl: Tekst

en: Other
nl: Andere

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Rows
nl: Rijen

en: Enabled languages
nl: Ingeschakelde talen

en: Languages
nl: Talen

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: About
nl: Over

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: This field stores long text in the database.
nl: Dit veld slaat lange tekst op in de database.

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Number of rows: @rows
nl: Aantal rijen: @rows
