Prism (2.2.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Language
hu: Nyelv

en: Text
hu: Szöveg

en: Other
hu: Egyéb

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Rows
hu: Sorok

en: Enabled languages
hu: Engedélyezett nyelvek

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Installed
hu: Telepített

en: About
hu: Leírás

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: This field stores long text in the database.
hu: Ez a mező hosszú szövegeket tárol az adatbázisban.

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Number of rows: @rows
hu: Sorok száma: @rows
