Prism (2.2.0) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Language
pl: Język

en: Text
pl: Tekst

en: Other
pl: Inne

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Rows
pl: Wiersze

en: Enabled languages
pl: Włączone języki

en: Languages
pl: Języki

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: About
pl: O stronie

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: This field stores long text in the database.
pl: To pole przechowuje w bazie danych długi tekst.

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: Number of rows: @rows
pl: Liczba wierszy: @rows
