Prism (2.2.0) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Language
ro: Limba

en: Other
ro: Altele

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Rows
ro: Rânduri

en: Enabled languages
ro: Limbi activate

en: Languages
ro: Limbi

en: Installed
ro: Instalat

en: About
ro: Despre

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Text value
ro: Valoare text

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Number of rows: @rows
ro: Numărul rândurilor: @rows
