Prism (2.2.1) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Text
ja: テキスト

en: Other
ja: その他

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Rows
ja: 行数

en: Enabled languages
ja: 利用可能な言語

en: Languages
ja: 言語

en: Installed
ja: インストール済み

en: About
ja: アバウト

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: This field stores long text in the database.
ja: このフィールドはデータベースに long text として保存されます。

en: Text value
ja: テキスト値

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: Number of rows: @rows
ja: 行数: @rows
