Prism (2.1.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Language
tr: Dil

en: Text
tr: Metin

en: Other
tr: Diğer

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Rows
tr: Satırlar

en: Enabled languages
tr: Etkinleştirilmiş diller

en: Languages
tr: Diller

en: Installed
tr: Kurulu

en: About
tr: Hakkında

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: This field stores long text in the database.
tr: Bu alan  veri tabanında  uzun metin depolar.

en: Text value
tr: Metin değeri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: Number of rows: @rows
tr: Satır sayısı: @rows
