Prism (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Language
da: Sprog

en: Text
da: Tekst

en: Other
da: Anden

en: Rows
da: Rækker

en: Languages
da: Sprog

en: This field stores long text in the database.
da: Dette felt gemmer long-tekst i databasen.

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Number of rows: @rows
da: Antal rækker: @rows
