Prism (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (11 entries)

en: Language
fi: Kieli

en: Text
fi: Teksti

en: Other
fi: Muu

en: Rows
fi: Rivejä

en: Languages
fi: Kielet

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: This field stores long text in the database.
fi: Kenttä tallentaa tietokantaan "long text" muodossa

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Number of rows: @rows
fi: Rivien määrä: @rows
