Prism (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: Text
id: Teks

en: Other
id: Lainnya

en: Rows
id: Baris

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: This field stores long text in the database.
id: Isian ini menyimpan teks panjang di dalam database.

en: Text value
id: Isi teks

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Number of rows: @rows
id: Jumlah baris: @rows
