Prism Js syntax highlighter (1.1.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Submit
fa: ثبت

en: Go
fa: برو

en: Scheme
fa: شماتیک

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Icon
fa: شمایل

en: Diff
fa: تفاوت

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Reason
fa: دلیل

en: Parser
fa: تجزیه‌گر

en: Factor
fa: عامل

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: Dark
fa: تاریک
