Private content (8.x-2.2) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Private
it: Privato

en: Allows users to mark content as private, and hide that content from visitors.
it: Permette agli utenti di marcare contenuti come privati, e impedirne la visualizzazione ai visitatori.

en: Public
it: Pubblico

en: Access control
it: Controllo accessi
