Private Message (3.0.3) - en to pt translation catalogue (64 entries)

en: Default action
pt: Ação predefinida

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Separator
pt: Separador

en: To:
pt: Para:

en: Active
pt: Ativo

en: Url
pt: URL

en: Private Messages
pt: Mensagens privadas

en: Private messages
pt: Mensagens privadas

en: Inbox
pt: Caixa de entrada

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Last update
pt: Última atualização

en: 1 day
pt: 1 dia

en: System
pt: Sistema

en: Send
pt: Enviar

en: Members
pt: Membros

en: Configuration
pt: Configuração

en: Uninstall
pt: Desinstalar

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Notifications
pt: Notificações

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Messages
pt: Mensagens

en: Entity
pt: Entidade

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: 5 minutes
pt: 5 minutos

en: 10 minutes
pt: 10 minutos

en: 30 minutes
pt: 30 minutos

en: 4 hours
pt: 4 horas

en: 6 hours
pt: 6 horas

en: Form
pt: Formulário

en: 1 minute
pt: 1 minuto

en: Display type
pt: Mostrar tipo

en: Autocomplete matching
pt: Preenchimento automático correspondente a

en: Delete link
pt: Eliminar ligação

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Owned by
pt: Pertence a

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: Create Private Message
pt: Criar Messagem Privada

en: Configure private messages
pt: Configurar mensagens privadas

en: You do not have any messages
pt: Não tem nenhuma mensagem

en: Private Message Notification
pt: Notificação de mensagem privada

en: Send notifications of new messages in a thread
pt: Enviar notificações de novas mensagens numa discussão

en: For every private message
pt: Por cada mensagem privada

en: Only when not viewing the thread
pt: Somente quando não estiver vendo o tópico

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pt: Número máximo de sugestões autocompletadas.

en: Text To Create Private Message
pt: Texto para criar uma mensagem privada

en: The notification from a private message
pt: A notificação de uma mensagem privada

en: Private message at [site:name]
pt: Mensagem privada no [site:name]
