Private Message (4.0.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (69 entries)

en: Default action
uk: Базова Дія

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Updated
uk: Оновлено

en: 1 hour
uk: 1 година

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Separator
uk: Розділювач

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Private Messages
uk: Особисті повідомлення

en: Private messages
uk: Особисті повідомлення

en: Inbox
uk: Вхідні

en: To
uk: До

en: Send private message
uk: Надіслати особисте повідомлення

en: From
uk: Від

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Last update
uk: Останнє оновлення

en: 1 day
uk: 1 день

en: System
uk: Система

en: Send
uk: Надіслати

en: Members
uk: Учасники

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Entity
uk: Сутність

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: 5 minutes
uk: 5 хвилин

en: 10 minutes
uk: 10 хвилин

en: 30 minutes
uk: 30 хвилин

en: 4 hours
uk: 4 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: Form
uk: Форма

en: 1 minute
uk: 1 хвилина

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: 3 minutes
uk: 3 хвилини

en: Unblock
uk: Розблокувати

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: No new messages
uk: Немає нових листів

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Field prefix
uk: Префікс поля

en: Private Message
uk: Приватне повідомлення

en: The message has been deleted.
uk: Повідомлення було видалено.

en: Select User
uk: Вибрати користувача

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: The author of the message.
uk: Автор повідомлення.

en: Owned by
uk: Належить

en: Display Mode
uk: Режим показу

en: Ban User
uk: Блокування коритувача

en: An autocomplete text field with tagging support.
uk: Текстове поле автозаповнення з підтримкою теґів

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
uk: Максимальна кількість пропозицій автодоповнення.
