Private Message (4.0.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Default action
mr: पूर्वनियोजित कृती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Message
mr: संदेश

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: 1 hour
mr: एक तास

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Block
mr: भाग

en: Private Messages
mr: खाजगी संदेश

en: Private messages
mr: खाजगी संदेश

en: To
mr: प्रति:

en: Send private message
mr: खाजगी संदेश पाठवा

en: From
mr: कडून

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Send
mr: पाठवा

en: Configuration
mr: संरूपण

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
