Private Message Invites (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Subject
de: Betreff

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Message Thread
de: Unterhaltung

en: Created By
de: Erstellt von

en: Invited By
de: Eingeladen von

en: Register Link
de: Registrierungslink

en: Url to register page with prefilled email address.
de: Url zur Registrierungsseite mit vorausgefüllter E-Mail Adresse.

en: Decline invitation
de: Einladung ablehnen

en: Invite sent to %invitee
de: Einladung an %invitee gesendet

en: You have accepted the invitation.
de: Sie haben die Einladung akzeptiert.

en: Url to user list of invitations.
de: Url zu Benutzer Liste mit Einladungen.

en: Invitation e-mail for registered users
de: Einladungs-E-Mail für registrierte Beutzer

en: Member Invitations Link
de: Link zum Einladen von M;itgliedern

en: Private Message Invites
de: Einladungen für private Nachrichten

en: Allows Thread Author to invite people into their Message Thread
de: Ermöglicht dem Verfasser des Themas, andere Personen in sein Nachrichtenthema einzuladen

en: Invite Member
de: Mitglied einladen

en: Invite Email Configurations
de: E-Mail-Einladungskonfigurationen

en: configuration settings for the Private Messages invite module
de: Konfigurationseinstellungen für das Modul "Private Nachrichten einladen

en: Invite Members
de: Mitglieder einladen

en: Private Message Invite Configuration
de: Private Nachricht einladen KonfigurationPrivate Nachricht einladen Konfiguration

en: Accept invitation and join Private Message Thread
de: Einladung annehmen und dem Private Message Thread beitreten

en: You have Rejected the invitation.
de: Sie haben die Einladung abgelehnt.

en: The ID of the Private Message Invite entity.
de: Die ID der Entität "Private Message Invite".

en: The UUID of the Private Message Invite entity.
de: Die UUID der Entität "Private Message Invite".

en: Invite Email
de: E-Mail einladen

en: The Invite Email of the Private Message Invite entity.
de: Die Einladungs-E-Mail der Entität "Private Nachricht einladen".
