Private Messenger (1.3.1) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: View
fil: Tingnan

en: Created
fil: Inilikha
