Private Taxonomy Terms (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Private
uk: Приватне

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Save
uk: Зберегти

en: User
uk: Користувач

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Term
uk: Термін

en: Users
uk: Користувачі

en: Reference
uk: Посилання

en: Allowed values
uk: Дозволені значення

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Invalid user name
uk: Неприпустиме ім’я користувача

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: No placeholder
uk: Заповнювач відсутній

en: Textfield size: !size
uk: Розмір текстового поля: !size

en: Options list callback
uk: Параметри списку зворотного виклику
