Private Taxonomy Terms (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Private
pt: Privada

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Save
pt: Salvar

en: User
pt: Usuário

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Users
pt: Usuários

en: Reference
pt: Referência

en: Allowed values
pt: Valores permitidos

en: Current user
pt: Usuário atual

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Reference method
pt: Método de referência

en: No placeholder
pt: Sem placeholder

en: Textfield size: !size
pt: Tamanho do campo de texto: !size
